EVANS BD20G2 Genera Clear 20" opna za bas bubanj
- Raspoloživost: Na zalihi
- Proizvođač: EVANS
- Šifra proizvoda: BD20G2
-
57,75€
Najniža cijena u zadnjih 30 dana: 57,75€
- Bez poreza: 46,20€
Trenutačna zaliha: EU skladište 3-7 dana
Ako ne znate što kupiti za poklon, ne brinite, tu je poklon bon!
* Popusti vrijede samo za online narudžbe, plaćanje gotovinom, jednokratno plaćanje karticom u našoj poslovnici ili plaćanje virmanom.
For over 60 years, Evans has been an innovator in drumhead manufacturing and design. As the creator of the first synthetic drumhead and other revolutionary products such as EMAD, Hydraulics, and the UV1 series, Evans drumheads are designed with the intent of solving problems for drummers. Regarded for high quality and consistency all Evans drumheads are made in the USA and feature Level 360 Technology.
Evans™ G2™ series features two plies of 7mil film offering maximum durability, wide-open response and undeniably fat low-end. A modern, full resonance you can tailor to taste.
| Name | Evans 20" Genera G2 Clear Bass Head |
| Brand | Evans |
| Model # | BD20G2 |
| Sold By | each |
| Diameter | 20" |
| Series | G2 |
| Material | Plastic |
| Color | Clear |
| Surface Type | Smooth |
| Drum Head Type | Top (Batter) |
| Thickness | 14mm |
| Number of Plies | 2 |
| Collar Type | Open Channel |
Item No.: BD20G2





